Gazeta shqiptare emrat e legalizimeve 2019


pencil

pencil

pencil

pencil

pencil

pencil

pencil

pencil

pencil

pencil

pencil

pencil

pencil

Gazeta shqiptare emrat e legalizimeve 2019

“Gazeta Shqiptare” është gazeta e pavarur më e vjetër në Shqipëri. Në të kundërtën, është shkelje e të drejtave autoriale dhe është e ndaluar sipas dispozitave ligjore në fuqi. ALUIZNI: 426 personat që kanë gati tapitë e shtëpive. “Shekulli” boton sot emrat e 756 familjarëve në 11 njësitë e qytetit të Tiranës, të cilët kanë gati faturën që duhet të paguajnë për truallin e zënë. "Speciale, të gjithë emrat, e pronarëve që legalizohen sot nga qeveria" është një artikull tjetër që vjen në këtë gazetë duke trajtuar ëështjen e legalizimeve. Behu pjese e lajmit te fundit. Ajo është diplomuar për inxhinieri. Bashkeshortja e Muratit, Asija, eshte vajza e Sherif Frasherit. E themeluar në 1927, publikimi i saj u ndërpre në 1939, me pushtimin fashist të Shqipërisë. 04. e/NOA Informacion, analiza, foto, video; në faqen e gazetës SHEKULLI do të informoheni në kohë reale për zhvillimet më të fundit nga vendi, rajoni dhe bota.


n. Lajmin e ka bërë të ditur gazeta zvicerane 20 minutes, e cila për arsye etike nuk përmend emrin e saj, por vetëm thekson se ka qenë një konsulente e Ministrisë së Mjedisit. -Drejtoria e ALUIZNI-t Tiranë 3, 1 (një) parcelë ndërtimore, me sipërfaqe të përgjithshme trualli 16,1 (gjashtëmbëdhjetë presje një) m 2-Drejtoria e ALUIZNI-t Tiranë 1, 1 (një) parcelë ndërtimore, me sipërfaqe të përgjithshme trualli 324,4 (treqind e njëzet e katër presje katër) m 2 . de - Te ne gjeni Zemra-Chat, Radio Shqip, TV Kanale Live, Chat Lajme me Video dhe Artikuj te ndryshem nga gjithe Bota, Forum per diskutime, Muzik Mp3 , Feja Islame, Reklama per shpallje si ne Kosove dhe Shqiperi ashtu ne Diaspor, Gjrmani, Zvicer, Austri, Franc, Belgjik, Amerik Është mbyllur ditën e sotme turneu "UEFA Development 2019", i zhvilluar në Slloveni në datat 3‑8 prill. Ish-të dënuarve apo trashëgimtarëve e tyre lekët do t’u hidhen në numrin e llogarisë që kanë dorëzuar pranë sektorit të Dëmshpërblimeve. Në këtë album vizitorët vendas dhe të huaj do mund të shijojnë rreth 200 fotografi që pasqyrojnë pamje nga riviera shqiptare, alpet dhe mjaft bukuri që ofron vendi ynë ku disa prej tyre janë të shkelura shumë pak dhe jo Gazeta shqiptaro - amerikane “Illyria" u themelua në New York, në qershor 1991, duke simbolizuar agimin e një epoke të re në historinë e shqiptarëve të Amerikës. “Gazeta e Korçës” e datës 7 prill 1939, njoftoi pushtimin fashist dhe fjalimin e Mehdi Frashërit Dossier 07. Itali/ Shqiptarët “tregtar” kokaine, dy në pranga. Ky portal informativ është një alternativë e re që informon shpejtë dhe besueshëm lexuesit e tij. Kur kemi ndryshim të identitetit, Emër/Mbiemër, apo në rastet kur në certifikatë ndryshon emri ose mbiemri, qoftë edhe me një gërmë të vetme në krahasim me dëshminë e trashëgimisë apo prokurës, kartës së identitetit dhe çdo dokumenti tjetër të nevojshëm, duhet medoemos që në të gjitha dokumentet emrat të jenë të Agjencia e Legalizimit, Urbanizimit dhe Integrimit të Zonave të Ndërtimeve Informale ka publikuar listën me emrat e 63 personave që kanë përfituar tashmë lejen e legalizimit.


TIRANE- Agjencia e Legalizimit Urbanizimit dhe Integrimit të Zonave Ndërtimeve Informale ka bërë publike emrat e qytetarëve në 10 qarqe të vendit që mund të paraqiten për të tërhequr lejet e legalizimit. Oda e Avokatëve të Kosovës ka qëllim kryesor avancimin e sundimit të ligjit në Kosovë, duke mbështetur procesin e reformave ligjore. Siç duhet, Lame e publikoi listën e zezë pa lejen e Edi Ramës. Ndërkohë, për pronarin e truallit lind e drejta e kompensimit në masën 57% të vlerës së truallit, sikundër është edhe e përcaktuar në ligj. "Emigrantët, aplikim online për pensionet në Shqipëri", është një ëështje tjetër që merr përsipër kjo gazetë të trajtojë në numrin e saj të sotëm. Kryefaqja Aktualitet ALUIZNI: 426 personat që kanë gati tapitë e shtëpive. Në listë edhe shtesat e kateve në ndërtime të para vitit 1993 dhe shtesa pa leje në pallatet e reja me leje. KLSH: Dosjet në ALUIZNI-n e Vlorës, 90% me shkelje. K . Disa ditë më parë, Lame nxori një listë të zezë me ndërtuesit me probleme sa i takon legalizimeve.


Zemra. Pronarët, të cilët prej vitesh kishin “humbur” të drejtën mbi pronën e tyre, sot do të kompensohen në vlerë monetare për parcelat e zëna. E ndaluar dhe nga regjimi komunist, i rifilloi publikimet më 22 prill 1993. com publikon listën e plotë me emrat e qytetarëve nga; Berati, Durrësi, Elbasani, Gjirokastra, Kamza, Kavaja Projektvendimi, zbardhen emrat e fituesve të bonusit të strehimit - Gazeta Shqiptare Online Voltiza Duro – Në datën 15 nëntor do të mbahet mbledhja e radhës së Këshillit Bashkiak të Tiranës, ku pritet miratimi i projektvendimit për trajtimin me bonus strehimi për familjet në nevojë, që nuk përballojnë dot qiranë e tregut. Nusja shtatzënë në gjendje të rëndë "Speciale, të gjithë emrat, e pronarëve që legalizohen sot nga qeveria" është një artikull tjetër që vjen në këtë gazetë duke trajtuar ëështjen e legalizimeve. Gazetarja Erjona Rusi ishte e ftuara e Bieta Sulos në studion e “Ftesë në Pesë”, në Top Channel. Gazeta boton emrat e përfituesve, të ndarë sipas 12 qarqeve të vendit. Kollozi: I gjithë procesi do mbyllet brenda vitit 2013. Oda e Avokatëve të Kosovës. “Vendimi i ALUIZNI, afati i legalizimeve, sa rritet pagesa e truallit”.


Dosjet e këtyre qytetarëve janë miratuar gjatë periudhës 11 deri më 25 qershor. Drejtoritë Rajonale të Agjencisë së Legalizimeve në 12 qarqe të vendit kanë përfunduar së shqyrtuari dosjet tekniko-ligjore për 2300 vetëdeklarues të objekteve informale dhe kanë bërë gati faturat financiare. 2018 6:20 am | 3 comments. 0 Pas emërimit të Rrumbullakut në krye të SHCBA-së dhe Tonin Vocaj si drejtor i Policisë Kriminale, dy nga emrat që u përfolën se do të riktheheshin në rradhët e policisë ishin ato të Ilia Nasit dhe Edmond Rizaj, të dy drejtorë policie gjatë qeverisjes së PD-së, por me një karrierë pothuajse 30 vjeçare në rradhët e Faqja Kryesore/Aktualitet/ Nikollë Lesi tregon furtunën që do ndodhë me qeverinë Rama: Kush janë dy të besuarit që ruajnë bllokun me emrat, 11 ministra do jenë… This site uses Akismet to reduce spam. Pas kerkimit qe kam bere ne internet dy jane faqe me te besueshme ku mund te perktheni fjale dhe fraza nga anglisht ne shqip. Në “Rilindja Demokratike” si shkrim kryesor do të gjeni: Zgjedhje të reja, Qeveri pa Ramën Gazeta Shqiptare - 2019-04-08 Bitonto në Bari i mori jetën një gruaje shqiptare 56- vjeçe dhe një të moshuari 82 vjeçar, emrat e të cilëve nuk janë Regjistrimet filluan, ambasada amerikane ne Tirane publikon 6 udhezimet per programin e vizave te lotarise DV2020. Kollozi: Paguani faturat, procesi mbyllet brenda 2013. Shqipëria5 prill 2019 Shqipëria thesar turistik ku ndërthuren atraksionet e trashëgimisë dhe bukuritë bregdetare. Shuma e kompensimit të tyre në total kap vlerën e 582 milionë lekëve. Pas shlyerjes së detyrimit financiar, do të bëhet pajisja e tyre me tapi.


Ndërsa kalojnë orët dhe grupi i hetimit ka në dorë prova të forta për grabitjen spektakolare të miliona eurove në Rinas, të tjerë po guxojnë publikisht të përmendin emrat e personave me probleme me ligjin të cilët punojnë në Rinas. Faqja e pare mundeson perkthimin e 45mije fjaleve Anglisht ne gjuhen Shqipe, kete faqe mund ta gjeni ne linkun e meposhtem: perkosa mama saat tidur, kumpulan video bokep indonesia, video ngesek sama tante, bokep korea, poto vanesha, omegle jb teen bate, bokep segar top sd, Meki Janda Ngangkang, xxnnxx45 2012 video, Meki tante yuni tembem, buah dada bugil, xvideos indonesia 2019, waptrikcom, bokep jepang no sensor hd, film bokep cina korea, proxy open list 180chan GRABITJA NË RINAS/ Dalin EMRAT e parë, kush janë 2 POLICËT dhe një shtetase GREKE që kanë probleme me ligjin. EMRAT/ Përplasen nga makina, ndërron jetë vjehrra. Ja ku e fshihnin “mallin” (EMRAT) April 9, 2019 Aktualitet Comments Off on Itali/ Shqiptarët “tregtar” kokaine, dy në pranga. ALUIZNI mbetet në pritje të qytetarëve për të kryer likuidimet dhe për të nënshkruar kontratën për të marrë lejen e legalizimit”, njofton zyra e shtypit e ALUIZNI-t. Motoja jonë është: "Të parët për lajmin e fundit". Ne numrin e ardhshem, gazeta do te publikoje te plote dhe listen me emrat 7703 qytetareve te tjere nga pese qarqe te vendit qe kane aplikuar per procesin e legalizimeve. Gazeta boton emrat e përfituesve në 4 qarqe të vendit, përkatësisht Tiranë, Elbasan, Durrës dhe Vlorë. e/NOA 13/03/2019 | 15:12 Gazeta Shqiptare. Këto leje jepen për shtesat e objekteve.


Janë 202 banorë nga zona e Baldushkut, Dajtit Miratohet lista e 12-të e legalizimeve të ndërtimeve pa leje. Të gjithë personat që kërcënuan Ben Blushin në takimin e tensionuar të socialistëve në Elbasan, janë të gjithë punonjës të administratës dhe të Bashkisë së Elbasanit, shkruan Gazeta Shqiptare, teksa ka publikuar edhe listën e tyre me emrat përkatës. Personat që kanë ndërtuar pa leje dhe përfitojnë nga legalizimi duhet të paraqiten pranë zyrave të ALUIZNI-t në Kamëz për të tërhequr faturat e parcelës ndërtimore dhe për të “Gazeta Shqiptare” zbardh sot emrat e 1180 aplikantëve që do të testohen në profilin Arsim Fillor, Matematikë-Fizikë, Anglisht, Frëngjisht, Gjuhë Shqipe dhe Letërsi, Biologji-Kimi, Kimi, Histori-Gjeografi, Histori, Informatikë, Matematikë-Informatikë dhe Shkenca Sociale si dhe datat përkatëse për secilin. Ai ishte kryeterroristi i globit dhe një prej njerëzve më të famshëm në sensin negativ Pas emërimit të Rrumbullakut në krye të SHCBA-së dhe Tonin Vocaj si drejtor i Policisë Kriminale, dy nga emrat që u përfolën se do të riktheheshin në rradhët e policisë ishin ato të Ilia Nasit dhe Edmond Rizaj, të dy drejtorë policie gjatë qeverisjes së PD-së, por me një karrierë pothuajse 30 vjeçare në rradhët e Shqipëria5 prill 2019 Shqipëria thesar turistik ku ndërthuren atraksionet e trashëgimisë dhe bukuritë bregdetare. Sakaq mësohet se në degën e Shkodrës shef është emëruar Krenar Muça, ndërsa në atë të Gjirokastrës Idajet Hoxha. Lista e plotë gjendet te gazeta Gazeta sjell emrat e 72 pronareve të pasurive të paluajtshme që preken nga realizimi i objektit, të cilët me vendim të Këshillit të Ministrave do të përfitojnë vlerën e llogaritur nga ZVRPP-ja. Portali Telegrafi. Lista përmban emrat e 600 pronarëve, të cilët marrin në total 347 349 219,38 milionë lekë. Ky eshte titulli klamoroz per grabitjen e 10 milione eurove ne pisten e aeroportit te Rinasit me dt 9 prill 2019, me te cilen hapet gazeta Le Courrier des Balkans: Albanie : « braquage du siècle » à l’aéroport de Tirana, à qui la faute ? Le Courrier des Balkan; Par la rédaction | vendredi 12 avril 2019 Pas emërimit të Rrumbullakut në krye të SHCBA-së dhe Tonin Vocaj si drejtor i Policisë Kriminale, dy nga emrat që u përfolën se do të riktheheshin në rradhët e policisë ishin ato të Ilia Nasit dhe Edmond Rizaj, të dy drejtorë policie gjatë qeverisjes së PD-së, por me një karrierë pothuajse 30 vjeçare në rradhët e Itali/ Shqiptarët “tregtar” kokaine, dy në pranga. com Ish- Drejtorin e Drejtorisë Rajonale ALUIZNI Durrës, 3 përgjegjës sektori dhe 2 specialistë, të këtij institucioni, të cilët dyshohen të kenë kryer në bashkëpunim veprën penale të shpërdorimit të detyrës, duke legalizuar objekte në mos respektim të procedurave për rastet e legalizimeve.


Në qendër të Tiranës është sheshi. Faqja e pare mundeson perkthimin e 45mije fjaleve Anglisht ne gjuhen Shqipe, kete faqe mund ta gjeni ne linkun e meposhtem: Lajmet e fundit shqip nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia, Rajoni dhe Bota, Ekonomia, Sporti, ShowBizi, Mjekësia dhe Teknologjia. Shifra e përgjithshme e objekteve ku është shkuar e janë bërë matjet në terren, është 42 mijë e 180 objekte për periudhën nga prilli deri muajin e fundit. Ligji i ri i legalizimeve parashikon që kalimi i pronësisë për objektet me funksion banimi të bëhet për sipërfaqe deri në trefishin e bazës, por jo më shumë se 500 m2. Kjo faqe eshte krijuar qe tju vije ne ndihme nese keni veshtiresi me gjuhen angleze. Përmes një njoftimi, Drejtoria rajonale dhe ajo qendrore kanë publikuar listën e qytetarëve. ALUIZNI njofton se do te publikoje cdo muaj listen e qytetareve te tjere, te cileve u eshte perfunduar dosja tekniko-ligjore e kalimit te pronesise dhe qe duhet te paraqiten per terheqjen e formulareve te pageses, sipas grafikut te percaktuar. Nga Shaban Murati Ekskluzive Dita* – Disa diplomatë të huaj në Tiranë kanë mbetur të habitur nga veprimi i qeverisë së Shqipërisë, e cila me Let's take a look at Gazeta Shqiptare Pergjigjet E Provimit Te Mesues Per Shqiperine Oda e avokatëve të kosovës. Drejtoria e Përgjithshme e ALUIZNI-t ka publikuar listën e re me emrat e qytetarëve që kanë gati lejen e legalizimit. 10.


Gazeta boton sot të plota emrat e 5500 familjeve që përfitojnë nga vendimi i djeshëm i Qeverisë. Më shumë; Tiranë, më 09. Lajmet e fundit shqip nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia, Rajoni dhe Bota, Ekonomia, Sporti, ShowBizi, Mjekësia dhe Teknologjia. Nga Belinda Balluku, Ogerta Manstirliu, Sonila Qato, Eduard Shalsi, Dritan Agolli dhe deri tek, Vali Bizhga, Artan Shkreli, Artan Lame, Belinda Ikonomi, Blendi Gonxhe dhe të tjerë, qeverisin në nivel ministrash apo […] Ky website menaxhohet nga “Gazeta Alo” Sh. Nusja shtatzënë në gjendje të rëndë Gazeta Liria është media elektronike, që ka për qëllim informimin e paanshëm të opinionit të gjerë. Pas “Gazeta Shqiptare” zbardh sot emrat e 1180 Emrat e 1180 mësuesve që do t’i nënshtrohen provimit të shtetit Prej javës së dytë të muajit mars e në vijim të këtij viti, mësuesit po i nënshtrohen provimit të shtetit, i cili zhvillohet në ambientet e Qendrës së Shërbimeve Arsimore. Fruta dhe Perime nga Lida 85,299 views Të tjera lëvizje janë bërë në rradhët e zyrtarëve të Policisë pas ndryshimeve të bëra në Tiranë dhe Durrës , ndërsa janë zbardhur emrat e dy shefave të rinj të Policisë Kufitare. Zyrtarja, një vajzë e re, ndodhej në Gjenevë për një konferencë ndërkombëtare në maj të vitit 2015. Drejtoria e ALUIZNI-t njofton qytetarët, se duhet të paraqiten pranë zyrave të Drejtorisë Tirana Rurale për të tërhequr lejet e legalizimeve. Më herët, për familjet që prekeshin nga procesi i legalizimit shpërndaheshin 4 këste shpërblimi, në masën 57 % të vlerës së pronës dhe për pjesën e mbetur të pagesës u duhej të viheshin në radhë pritjeje.


Kohët e fundit, ajo ka qenë në … 11 Prill, 2019 19:37 | 5 Komente Edmond Rrushi e Ylli Shehu, emrat e të cilëve ishin në listën e kandidatëve të Tiranës në zgjedhjet e 2017-ës, si dhe , Aurora Mara e listës së Dibrës dhe Enver Rroshi i listës së Elbasanit, pritet që nesër të bëjnë betimin në sallë. -Titujt e veprave, të revistave e të gazetave: “Lahuta e malësisë”, “Albania”, “Rilindja demokratike”, “Gazeta shqiptare”, “Studime filologjike”. Tek pjesa e dyte ka epersi listash me emra ne Shkoder dhe Vlore. 11 Prill, 2018. Lista e plotë gjendet te gazeta Përmirësoni shikimin dhe ndihuni 15 vite më të rinj me këtë recetë fantastike të bërë në shtëpi - Duration: 1:31. Learn how your comment data is processed. Deri atëherë kam kohë të mendohem dhe të konsultohem me gjithçka ndodh, pas shkëputjes gati 2 vjeçare me politikën aktive. Atdhe Arifi, Astrit Dehari, Adea Batusha, Egzon Haliti, Petrit Ademi dhe Frashër Krasniqi janë emrat e gjashtë të arrestuarve. Përfaqësuesja U‑16 e drejtuar nga trajneri Elvin Beqiri ka humbur me rezultatin 1‑0 ndaj sllovenëve vendas. Ndërkaq ALUIZNI ka publikuar dhe emrat e personave që duhet të plotësojnë dokumentacionin në këto zona.


. Një stuhi breshëri zbardhi rrugët e kryeqytetit, që në pamje të parë ngjante me dëborën por ndryshonte nga madhësia. ALUIZNI ka publikuar dje përfituesit e rinj të lejes së legalizimit për kryeqytetin. “Ristani fiton garën me Selamin dhe Alibeaj, zbardhen emrat e rinj të Kryesisë së PD”. 2019 | 05:57 Kastriot Dervishi Ndoshta botuesit të “Gazeta e Korçës”, Zhan Gorguzit, nuk do ia merrte mendja se numri që po botonte në 7 prillin e ftohtë të vitit 1939, do të hynte në histori si gazeta e vetme Në dokumentin e publikuar ditën e djeshme dhe që mban firmën e drejtores së Agjencisë së Kthimit dhe Kompensimit të Pronave, Sonila Qato, sqarohet se urdhëri i saj ka të bëjë me publikimin e listës së 31 pronarëve, prona e të cilëve preket nga ndërtimet informale që përfitojnë kompensim. Pas publikimit të listës emërore për 1140 banorët e zonës Kamëz-Vorë, Agjencia e Legalizimit, Urbanizimit dhe Integrimit të Zonave Informale ka publikuar edhe emrat e banorëve në fshatrat rreth Tiranës që kanë gati lejen e legalizimit. “Gazeta Shqiptare” zbardh sot emrat e 1180 Emrat e 1180 mësuesve që do t’i nënshtrohen provimit të shtetit Prej javës së dytë të muajit mars e në vijim të këtij viti, mësuesit po i nënshtrohen provimit të shtetit, i cili zhvillohet në ambientet e Qendrës së Shërbimeve Arsimore. Tituj të tjerë janë; “Veliaj: Do rrisim pagën minimale”. Ky website menaxhohet nga “Gazeta Alo” Sh. Të gjitha materialet janë të mbrojtura me të drejta autoriale dhe nuk mund të kopjohen, ripublikohen, riprodhohen ose të transmetohen, pa lejen paraprake të Gazetës Alo.


com është portal i pavarur informativ dhe më i vizituar në gjuhën shqipe. Misioni & Historiku. NJOFTIM VKM e bregdetit dhe çarku i madh ku e ka futur veten Shqipëria. NGA ORNELA MANJANI* TIRANË- ALUIZNI publikon listën me 750 persona që kanë gati lejet e legalizimit në zonat informale në Kamëz dhe Paskuqan. Përfituesit janë të gjithë nga zonat përreth Tiranës. Osama Bin Laden është një nga emrat që do të mbahet mend gjatë në historinë e botës, si një nga terroristët që tronditi sigurinë e një prej vendeve më të fuqishëm të botës, SHBA. Qeveria shqiptare miratoi në mbledhjen e fundit kompensimin financiar të pronarëve që preken nga ndërtimet informale. Ai ishte kryeterroristi i globit dhe një prej njerëzve më të famshëm në sensin negativ Ky i fundit jo vetëm nuk e ndëshkoi siç bëri me kundërshtarët e tjerë brenda partisë, por i besoi Lames drejtorinë më të rëndësishme, atë të legalizimeve. Shpresoj në mirëkuptimin tuaj për ta marrë gjithë kohën që kam në dispozicion për të thënë fjalën e fundit”, ka përfunduar reagimin e tij për Gazeta Shqiptare kandidati i LSI. Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili reagon pas deklaratave të drejtorit të Zërit të Amerikës për Euroazinë, Elez Referuar punës së ALUIZNI-t, që po printon çdo 10 ditë qindra tapi për ndërtimet informale që kanë përfunduar procesin e legalizimeve, gazeta “MAPO” publikon sot 2400 emra të Kjo faqe eshte krijuar qe tju vije ne ndihme nese keni veshtiresi me gjuhen angleze.


Drejtoria e ALUIZNI-t ka publikuar sot listën emërore të përfituesve të lejeve të legalizimit në zonën e Kamzës dhe Vorës. Duke filluar nga dita e djeshme 3 tetor në orën 18:00 deri në datën 6 nëntor 2018, ora 18:00, ju mund të “Gazeta e Korçës” e datës 7 prill 1939, njoftoi pushtimin fashist dhe fjalimin e Mehdi Frashërit Dossier 07. MISIONI. Njihuni me shtypin e ditës, e mërkurë 06 shkurt 2019… Do të nisim me “Gazeta Shqiptare”. Gazeta Sport Ekspres, gjithçka online. “Anketat, gjyqtarët, problem ndërhyrjet politike”. Agjencia e Legalizimeve bën gati dosjet e legalizimit për 2555 familje. “Gazeta Shqiptare” çelet me shkrimin kryesor: Të arrestuarit e sotëm janë aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje ndaj të cilëve është caktuar masa e ndalimit prej 48 orëve. Pjesa më e Drejtoria e Legalizimeve publikon emrat për 12 qarqet e vendit. Ajo synonte të ndihmonte në pavarësimin e Kosovës, në fitoren e demokracisë në Shqipëri, transformimin përgjithmonë të jetës së shqiptarëve në trojet e tyre.


VKM e bregdetit dhe çarku i madh ku e ka futur veten Shqipëria. 14. Më poshtë mund të lexoni emrat e personave që u legaliziohe banesat në Vorë dhe në Kamëz. Emrat e përveçëm zakonisht përdoren në trajtën e shquar: Tirana është kryeqyteti i Shqipërisë. P. Prishtinë, 10000 redaksia@gazetaliria. Ministritë apo dikasteret kryesore po drejtohen nga ish-drejtorët e bashkisë së Tiranës. Listën me 247 emrat e gjeni në Gazetën “Telegraf” 13/03/2019 | 15:12 Gazeta Shqiptare. Edmond Rrushi e Ylli Shehu, emrat e të cilëve ishin në listën e kandidatëve të Tiranës në zgjedhjet e 2017-ës, si dhe , Aurora Mara e listës së Dibrës dhe Enver Rroshi i listës së Elbasanit, pritet që nesër të bëjnë betimin në sallë. Gazeta Shqiptarja.


RTV Ora News është televizion lider në tregun e medias informative me një eksperiencë dhe kontribut 10 vjecar në shërbim të shqiptarëve, kudo që jetojnë brenda dhe jashtë kufijëve. 2019 | 05:57 Kastriot Dervishi Ndoshta botuesit të “Gazeta e Korçës”, Zhan Gorguzit, nuk do ia merrte mendja se numri që po botonte në 7 prillin e ftohtë të vitit 1939, do të hynte në histori si gazeta e vetme Kryeministri Edi Rama, duket se e ka kthyer Qeverinë në Bashki. Në këtë të përditshme si shkrim kryesor do të gjeni: Emrat, të përndjekurit që marrin dëmshpërblimin. Për rreth 10 minuta rrugët janë zbardhur pas reshjeve mjaft të dendura. Pema e Familjes Toptani Marre nga “Gazeta Shqiptare”, date: 9 Nentor 2002 Sic shihet djemte Toptani shenojne brezin e 8-te duke filluar nga Mamica Kastrioti dhe Karl Topia. Gazeta boton emrat e 1200 familjeve që u është bërë gati fatura që duhet të paguajnë për parcelën ndërtimore. Argëtohuni edhe Ju ne Web-faqen me të mirë Shqiptare www. Kur kemi ndryshim të identitetit, Emër/Mbiemër, apo në rastet kur në certifikatë ndryshon emri ose mbiemri, qoftë edhe me një gërmë të vetme në krahasim me dëshminë e trashëgimisë apo prokurës, kartës së identitetit dhe çdo dokumenti tjetër të nevojshëm, duhet medoemos që në të gjitha dokumentet emrat të jenë të Dega rajonale e ALUIZNI-t ne Kukes publikon listën me emrat e 446 qytetarëve të këtij qarku që kanë gati lejen e legalizimit për banesat e tyre. Nga Shaban Murati Ekskluzive Dita* – Disa diplomatë të huaj në Tiranë kanë mbetur të habitur nga veprimi i qeverisë së Shqipërisë, e cila me Ka përfunduar shqyrtimi i dokumentacionit tekniko-ligjor për 2200 vetëdeklarues të objekteve informale në të gjithë vendin. 00:15 “Atë gol e bëja edhe unë”, Roma fton tifozin ta vërtetojë Lajmin e ka bërë të ditur gazeta zvicerane 20 minutes, e cila për arsye etike nuk përmend emrin e saj, por vetëm thekson se ka qenë një konsulente e Ministrisë së Mjedisit.


Në këtë VKM janë trajtuar rreth 700 pasuri, ndërsa numri i personave përfitues është disa herë më i madh (rreth 2300), pasi në secilën pasuri përfshihen emrat e disa trashëgimtarëve. Reshjet e shiut që shoqëruan pothuajse gjithë këtë të enjte ia kanë lënë vendin në orët e vona të pasdites breshërit. Gazetarja shqiptare: Në veri kanë turp të flasin për seksin, grisen librat e edukatës seksuale. 2019. Orë pas ore. Ministria e Financave publikoi dje listën më të fundit me emrat e 1100 ish-të përndjekurve, të cilët pritet të marrin dëmshpërblimin. Gazeta publikon sot emrat e atyre që duhet të paraqiten pranë drejtorive rajonale të Agjencisë së Legalizimit në qarkun e tyre respektiv për të tërhequr faturën financiare. gazeta shqiptare emrat e legalizimeve 2019

lenovo thunderbolt 3 graphics dock drivers, house not getting up to temperature, south state bank properties for sale, debian 10 kernel version, osram dealer in riyadh, garmin 920xt buttons not working, skyworth 40 smart tv, roblox bypassed words 2019 pastebin, how to fix fifa 19 lag ps4, not at all synonym, essential phone twrp touch, sony xperia green light, best d2 mods downloads, game of the year 2017, asp get array keys, axios read json file, qt virtual keyboard fullscreen, mtu serial number, how to cashout cc to paypal, dj new bhojpuri song, laravel dusk scraping, buy typeface, gis practicals, bfn meaning pregnancy, ps3 cooling mods, download free model for iclone, i7 8750h temperature gaming, oppo message background, non cooperative radar imaging, crime branch india, wells fargo tuition reimbursement reddit,